23 Mart 2016 Çarşamba


Blogumda şahsa özel bir yazı yazmamıştım daha önce. Hele Ali Ağaoğlu için yazı yazacağımı hiç düşünmezdim ta ki kendisi bugün bir espri yapasaya kadar!
Bu yazı senin şerefine Ağaoğlu!
1. Ali Ağaoğlu'nun Avukatlarının dikkatine!
Kendisine ORTANCA hanımının olamayacağını söyleyiverin lütfen, zira Türkiye Cumhuriyeti'nde TEK EŞLİLİK vardır ve 1926 yılından beri yürürlüktedir! Bu durumun Türk Medeni Kanunu esaslarına göre de suç teşkil ettiğini hatırlatıverin!
2. Ali Ağaoğlu'nun Danışmanlarının dikkatine!
Kendisine KIRMIZI KARANFİLİN anlamını öğretiverin lütfen! Ölüm ve yas için kullanılan kırmızı karanfil ölen kişiye duyulan sevgi, özlem demektir. Yoksa; orkideleri de yığsan bir anlamı yoktur. Yani o gün o gülleri boşuna bırakmıştır!
3. Ali Ağaoğlu'nun Muhasebecilerinin dikkatine!
Kendisine paranın ve zenginliğin matematiksel ve kavramsal anlam farklılıklarını örneklerle anlatıverin lütfen! Yok koskoca işadamı anlamaz mı demeyin. Yine de anlamazsa yakın zaman önce hayatını kaybeden iş adamı Mustafa Koç'un hayatından açıklamalı örnekler verin!
4. Ali Ağaoğlu'nun Vicdanının dikkatine!
İstiklal Caddesi Cadde-İ Kebir olduğu günlerden beri tarihin en nostaljik caddelerinden biridir evet! Lakin; bugün için daha 4 gün önce terörün, ölümün, acının, korkunun yaşandığı, insanlığın utandığı, Asya Bebeğin yaşam mücadelesine girdiği bir caddenin adıdır.
Bunu da naçizane ben yazıvereyim dedim.
Yanında oturan beylerden isteyecektim bunları ama söylediklerine pek güldüklerini görünce UTANDIM isteyemedim!

Keyif Dolu Günleriniz Olsun

Petek Uluğ