29 Eylül 2015 Salı


Sosyal medyanın en renkli mecrası instagram her geçen gün popülaritesini arttırırken, takip ettiğimiz insanların hayatlarına girebiliyor, onlar hakkında detaylı bilgiye sahip oluyor, farkında olmadan kendimiz için bağımlısı haline geldiğimiz profilleri yaratıyoruz.

İşte Benonunblogu da böyle ilgi ve merakla takip edilen bir instagram fenomeni. Eminim çoğunuz onu tanıyorsunuz! Bu fotoğrafı görünce ''Aaa Beno!'' demişsinizdir, eminim.

Aile içinde bu isimle çağrılan Beno, magazinel veya popüler biri olmamasına rağmen takip edilmekten keyif alınan, renkli, cicili bicili evi, mütevazi yaşamı ve hümanist kişiliği ile öyle bir hikaye anlatıyor ki pek çok ünlüden daha fazla takipçisi var. Zaten kendisi de bir Benokız’ın hikayesi diyor paylaşımlarına!

Mesleğini yapmıyor olsa da aslında siyaset bilimi eğitimi almış. Bana göre güzel yaşayabilmek, yaşarken keyif alabilmek sanatını da çok genç yaşına rağmen başarıyla yönetenlerden biri O.Ben Onun rengarenk dünyasına bir dekorasyon dergisinde denk geldim. İlk orada tanıdım ve takibe aldım. İkimizin ortak noktası dekoratif sunumlara olan merakımızdı!
Instagramda bize Sarı oğlan diye tanıttığı eşi ile yeni kurdukları yuvalarında zevkli paylaşımlar yaparken onun da kahveyi çok sevdiğini hatta köpüksüz, bol kaynamış kahveyi tercih ettiğini hepimiz biliyoruz.Onun hakkında herşey okadar da açık değildi, bir gizemi vardı Beno kızın. Kendisini göstermek istemedi. ''Beni nasıl hayal ediyorsanız öyle olayım aklınızda'' dedi. ''Tamam!'' dedik.

                         
                     
Yüreğindekileri özenli, uyumlu ve naif sunumları ile paylaşırken, kelimeler ile oynamaya başladı. Kurduğu cümleler ile dikkat çekti. Maneviyatı, duyarlılığı olan cümlelerdi bunlar.

Minik objeleri, yaramaz minyatür Japon kızları, bebeklerim dediği orkideleri, içi ceviz dolu sepeti ile beraber minik hikayeler de anlatmaya başladı zamanla. Artık kişisel internet sitesini açma zamanı gelmişti. Çünkü, herkes ondan yazı yazmasını ve daha çok paylaşımlar yapmasını istedi.


  

Gün geldi nasıl gelin kız olduğunu anlattı sitesinde. Gün geldi yemek pişirme tecrübelerini paylaştı bizler ile…


 

Onu takip edenler öyle çok sorular soruyorlardı ki nazikçe cevap veriyor, yorumlara yetişmeye çalışıyordu.

Sevdiği yürüyüşlerini de ihmal etmeyerek örnek oluyordu herkese hatta örnek olurken taklit edilmeye bile başlanmıştı artık! Birçok sayfada onun masasına benzer sofralar kurulmaya başlandı! Demek çok beğeniliyordu…

Bu denli sevilmesinin nedeni maneviyatının güçlü, kişiliğinin mütevazi olması ve bunu bizlere hissettirebilmesidir bence! Tabii Ona da soracağım bu soruyu, esas ondan alacağım cevabını.

2014 yılının son günlerinde ağır gribe yakalandı Beno. Zaten geçen sene bu salgından kaçan yoktu! Renkli renkli, sevimli kupaları ile bitki çayları hazırladı kendisine. Biz de ''Geçmiş olsun, aman dikkatli ol, yorma kendini'' diyerek yorumlar yazdık. Birkaç tane değil yüzlerce yorum yazıldı, binlerce beğeni alarak!2015’in 2.günü Beno hoşumuza gitmeyen bir haber verdi bize. Zaten endişe ile beklemekdeydik! Yılbaşı kutlamalarında dahi sayfasına girerek, kontrol ettik, belki bir şeyler yazmıştır diyerek…

Ona ani bir misafir gelmişti, habersiz bir misafir. Belki de misafir geleceğini söylemişti de Benolar atlamışlar, önemsememişlerdi uzun süren soğukalgınlığını, öksürüklerini…
Her rengi seven Beno kahvenin rengini hiç sevmez! Bu misafirinin rengi de kahverengiydi. Kendisi böyle tanımladı hastalığının adını ''Kahverengi Misafir''.  
Onu takip eden birçok insan anlayamadı ne olduğunu, gerçekten misafiri var sananlar bile oldu.

Sıkıntılı günlerinin başlayacağını biliyordu ve o günlerde öyle şükrediyordu ki Yaradan’a, öyle umut doluydu ki, öyle güçlü ve öyle sabırlıydı ki birileri çıkıp ''Yok, canım dalga geçiyor bizlerle, hasta olamaz!'' bile dedi. Yani; kimse inanamadı bu misafirin ona uğradığına ya da inanmak istemedi! Çünkü O, oyuncak evinde evcilik oynayan gencecik bir Benokızdı henüz.

Ona göre ise bu hastalık Yaradan’dan sınanmak üzere yollanan bir sınavdı, aldığı nefese şükretmeliydi ki ayıp olmasın, of dememeliydi ki çok daha zor durumda olanlara karşı utanmasın!

İşte hastalığının adı konduğu zaman bu denli sığındı Allah’a ve bir kez bile olumsuz yazı paylaşmadı, of demedi. Tek kelimesi ise tevekküldü.

Peki neydi hastalığının adı? Geçer miydi hemen? Lenfoma. 

Eminim pek çok kişi hemen googleda bu adı aradı. Daha iyi öğrenmek ve anlamak için araştırdı hastalığını. Beno’ya ne olacaktı?

Birden instagramda içilen sabah kahvesi paylaşımlarının keyfi kaçtı. Bir sessizlik oldu. Kahve içersek boğazımızdan geçmez gibi geldi. Beno evinde değilken sunum paylaşmak hiç içimize sinmedi. Yorumlar yığıldı, merakla beklendi.  Aklımızdasın dercesine, destek olmak için hastagler yapıldı.

O bir paylaşım yaptı, herkes işini gücünü bıraktı. Dikkatlice okudundu yazdıkları. 
Paylaşımlarına iki gün ara verdi. Herkes neredesin diye yazdı? Aslında nerede olduğunu hepimiz biliyorduk da ses versin, iyiyim desin istedik.

Instagram dostları tarafından sonsuz destek yorumları yazıldı. Şifa dilekleri, toplu dualar sayfasından hiç eksilmedi.Beno hastanede kaldığı günleri ve tedavi süresini bir otel macerası gibi yaşadı, ya da bize öyle anlattı. Öyle anlatarak rahatladı belki de! Kokteyl dedi kemoterapilerine, otel dedi hastaneye...

Camı açılmayan odasını ise adeta evinin renkli odalarına çevirdi. Cicili bicili pijamalarını giyerek, renkli kalemleri ile mandala çalışması başlattığı günlerde sosyal medya henüz büyükler için boyama kitaplarını bilmiyordu bile. Evinden taşıdığı sevdiği eşyalarla hastane odası bir otel odasından çok daha güzel oldu aslında. Yine olumlu mesajlar vermeye devam etti, bu gücüne güç kattı. 

Renklerini hiç kaybetmedi, kahverengi hastalığının varlığına inat yine pembeydi, kırmızıydı, maviydi herşeyi. Bu gücü bulabilmesi hiç kolay değildi, misafiri sevimsiz ve zor bir misafirdi. Yine de sabır dedi. Çünkü; inandı!

Hayatındaki herkese teşekkür etti, yanında bulunanlara minnet duydu, ''Siz de sabırlı olun, şükredecek okadar çok şeyiniz var ki!'' dedi.Hastalık ve zorluklar ile mücadele eden herkes kendi içine döndü, kendini sorguladı, özeleştiri yaptı. Hatta kendi şikayetlerimizden utanıp, isyan etmenin, çaresiz hissetmenin anlamsızlığını fark ettik.

Beno sadece keyifli paylaşımları ile değil zahmetli bir hastalığın mücadelesi ile de farkındalık yarattı ve hala yaratmaya devam ediyor.

Ben hep geçmiş zaman kullandım, neden? Çünkü; geçti! Yani geçiyor ve geçecek! Ben de inanıyorum, hissediyorum, diliyorum…

İnanmanın gücüne, duaların enerjisine, sabretmenin mükefatına ve Yaradan’ın sonsuz korumasına sığınarak bu hastalığı alt etmesine çok az kaldı Beno’nun. Buraya kadar başarıyla ilerledi, paylaşımlarına hiç ara vermeyerek birçok olumsuz ve şükransız insanlara ders verdi. Hatta lenfomaya bile ders verdi! 

Kanser belki de ilk kez birini korkutamadı!

Evet; tedavi protokolü tamamlanmak üzere dediğim gibi, bize iyi haberlerini verecek çok yakında inşallah.

Hastalığı ile hiç savaşmadı. Sanki dans etti. Müzik hep çaldı Beno için! O da bu ritmi hiç bozmadı.

Kolay mıydı bunları yaşamak? Yazmak kadar basit miydi? HAYIR.

Otel maceraları sıradan tatil serüvenleri değildi! Tıbbın bu hastalık ile en çetin kavgasıydı, yoruldu doğal olarak. Şimdi onları anlatmak, paylaşmak, ihtiyacı olan olmayan herkese yaşam gücü vermek için kitap yazmaya hazırlanıyor. Kimbilir neler anlatacak, neler söyleyecek, bizlere söylemediği, biraz da kendine sakladığı ne güzel cümleleri vardır. Okurken öğreneceğiz. Ne zaman çıkacakmış kitabı sorarız şimdi Beno'ya!

Size kendi gönlümden ve gözümden anlattım görünmeyen Beno’yu.

Neden?

Tanımadan sevdiklerimizle tanışır gibi olur ve gönül dostluğu kurarız. Beno benim için de işte öyle biri ama sanal değil; öyle gerçek ki tüm gerçeklerin altını çizebilecek kadar, gözümüzün içine sokacak kadar, birçok değeri hatırlatıp, genç yaşına rağmen güçlü olabilmeyi öğretecek kadar!

''Başım ağrıyor'' diye nazlananları utandıracak kadar…

Uzun anlatmamın diğer bir nedeni ise onu yormak istemedim. Hem insan kendini kendi ağzından anlatamaz ki!

Bu sohbeti kabul etmesi onun nezaketindendi.  Benim teklif etmemin nedeni ise sanal alemde bu denli sevilerek, hayranlıkla takip edilen olumlu ve minnetkar bir profilin yaşam sanatındaki başarısını, hastalığına değil ama Yaradan’a olan teslimiyetini, sizlere kendi ağzından birkez daha anlatabilmek içindir.

Az soru yöneltim, yanıtlarını kısa vermesini istedim. Kendisini iyi hissetmesine rağmen enerjisini ve vaktini almak istemedim.

Ona gelen yorumlarda merak edilenleri sormak istedim.


Peteğin Keyif Dükkanı:

Bloguma hoş geldin Beno; seninle instagramda paylaştığın ilk fotoğrafına dönmek istiyorum. Tabii çok gerilerde kaldı ama ben hala hatırlıyorum. Bu denli sevilerek takip edileceğini bekliyor muydun? Bence bir fenomensin artık. Kullandığın tabaktan, taktığın çantaya kadar sorular geliyor sana. Ne düşünüyorsun bu konuda? Profilini açarken senin için neler önemliydi?

Benonunblogu:

Evet, neredeyse 2.5 sene oluyor instagramımı bu şekilde kullanalı. Aslında instagramın ilk yaygınlaşmaya başladığı zamanlarda kişisel olarak kullandığım bir hesabım vardı, beni takip eden sadece birkaç tanıdığımdı okadar, çünkü; evlenip annemden, kardeşlerimden, sevdiğim birkaç arkadaşımdan ayrılıp başka bir şehre taşınmıştım ve yaşantıma görsel olarak onlar da şahit olsunlar istiyordum, ben de onları merak ediyordum, ama paylaşımlarımla zaten sanki birlikte gibi hissetmeye başlamıştık zamanla. Ne mi paylaşıyordum? Yine evimden, kahvelerimden, sofralarımdan, giyimimden, gezilerimden kesitler, yani paylaşım namına pek fark yoktu, tek fark ozaman tanıdığım birkaç kişi izliyordu beni, şimdi ise tanımadığım onbinlerce kişi. 

İnstagramımı yani hayatımı insanlara açma serüvenim kardeşim Selo'nun ısrarlarıyla oldu diyebilirim. Aslında paylaşmayı çok severim ama yaşantımı hiç tanımadığım insanlarla paylaşma fikri ilk etapta tuhaf gelmişti, sonrasında paylaştıkça çoğaldım, yeni yeni arkadaşlar tanıdım ve ben de birsürü şey öğrendim, ama fenomen lafı bana çok büyük ve iddialı geliyor. Ben kendini o kelime ile ifade etmeye çekiniyorum. Aslında ne bileyim? Hatta bir blogum olmasına rağmen kendime blogger bile diyemiyorum. Ben yaşantısını onbinlerce izleyicisi olan ''sıradan'' bir Benokızım aslında.


Peteğin Keyif Dükkanı:

Hastalığını bizlerle paylaşırken, yaşadıklarını anlatırken çok samimiydin, metanetliydin. İlk günler bu paylaşımları yapmak zor geliyor muydu sana, yoksa moral desteği mi sağladı? Yollanan toplu enerjileri, duaları hissediyor muydun ogünlerde?

Benonunblogu:

Evet hastalığımı çok ani bir şekilde öğrenmeme rağmen içsel olarak metanetle karşılayabildim çok şükür! Elbette ki ilk etapta şok olduk, düşünsenize öksürük şikayeti ile doktora gidiyorsunuz, bir iki antibiyotik ilaçla eve dönerim derken kanser olduğunuzu öğreniyorsunuz, e bir de ailemin, sevdiklerimin yaşadıkları endişelere, üzüntülere de şahit oldum, kolay değildi o ilk günler ama genel olarak evhamlı biri olmadığım için çok zor da değildi benim için. İlk andan itibaren bir kez bile ''Neden ben?'' demedim, dünya hayatımda ciddi bir imtihanın içerisine girdiğimi düşündüm ve ne hissediyorsam yazdım, paylaştım, yani içimden geldiği için paylaştım, zor gelse o satırları yazmak da zor gelirdi. Satırlarıma gözyaşlarım eklendi ama onlar da çaresizlikten, isyandan değildi, içimi yıkadı hep, gözyaşlarım beni rahatlattı, temizledi. Bir de gözyaşlarım teşekkür oldu bir yerde aslında, duaları, toplu enerjileri hissetmez olur muyum hiç? En derinimde hem de taa içimde, tüylerim diken diken olarak.
O duaları okudukça gözyaşlarım indi, işte onların her damlası teşekkürdü, şükürdü, buradan senin vasıtanla yine o güzel kalplere teşekkür ediyorum, ve tabii ki hep yanımda olduğunu hissettiğim sana da gönülden teşekkürler.Peteğin Keyif Dükkanı: 

Maneviyatının kuvvetli olması dayanma gücü verdi biliyorum ve halen de öyle! Bunun dışında psikolojik destek aldın mı? Seni örnek alıp, moral bulan çok insan oldu. Bu zahmetli hastalıkta öncelikli tavsiyelerin nelerdir? Tıbbi veya manevi önerilerini paylaşır mısın?

Benonunblogu: 

Çok şükür ki gücümü önce Allah'tan aldım, o yüzdendir belki sağlam duruşum, Ona olan saygımdan, sevgimden ve sualsiz teslimiyetimden. Benim için başka seçenek yoktu zaten bu sınavda, yani şıklarda boşvermek, isyan etmek, depresyona girmek yoktu, olamazdı da. Ona büyük haksızlık ve ayıp etmiş olurdum, tek bir seçenek vardı ben onu işaretledim ve imtihanımı yaşamaya başladım. Tedavime geniş bir ekip tarafından başlanmıştı, yani tek bir doktorum yoktu, ekibin içinde bir psikolog da vardı. Hastaneye yattığım ilk günlerde bir gün odama ziyaretime geldi, tanıştık, sohbet ettik, bana bazı testler uyguladı ve gitti. Bir hafta sonra yeniden geldiğinde testlerin sonuçlarının hasta birisinin test sonuçları gibi olmadığını söylemişti psikologum, zaten ben de öyle hissetmiyordum, sonra havadan sudan, kitaplardan, ülkelerden vs. konuştuk, bir iki seans daha okadar! Bir daha da gelmedi! 

Sonuç olarak, hastanede yatarken psikolojik destek almadım, ama gerektiğini hissetseydim mutlaka alırdım. Tavsiyelerime gelince, tıbbi tavsiyem elbette ki doktorlarınızın lafından dışarı çıkmamanız olacaktır. Ben bana dışarıdan çok fazla önerilmesine rağmen doktorumun söylemediği, izin vermediği ek hiçbir şey kullanmadım. O yöntemlere başvurmaya yeltenmedim bile. Bukadar ciddi ağır ilaçlar alırken, etkileşimlerini bilmeden doktorlarımı bilgilendirmeden ek birşeyler içmek ya da yapmak doğru gelmiyordu. Manevi olarak ise yazılarımda da sürekli yazdığım gibi ben hep Allah'a sığındım, en zor ve acil anlarımda ondan yardım diledim, kalbimi Onunla ferahlattım, başucumda Onun kitabı vardı, dilimde duaları. Başta demiştim ya psikolojik yardım almadım diye evet belki bir doktordan yardım almadım ama bana iyi gelen psikolojik terapi zaten Allah ile olan bağım ve iletişimimdir. Bunu tavsiye edebilirim ancak.

Peteğin Keyif Dükkanı:

Yorumlardan görüyorum ki son sağlık durumun çok merak ediliyor. Nasılsın? İyi misin?

Benonunblogu:

Kanser hastalığı hadi ilaçlarımı kullandım, iyileştim, bitti diyebileceğin bir hastalık değil, bu bir süreç, aydan aya testleri olan, sürekli kontrolde tutulduğun ve tedavini aldıktan hemen sonra bile tekrar etme, vücudunun başka yerlerine sıçrama riski olan bir hastalık üstelik. Ben kendimi iyi hissediyorum ama vücudum yorgun, kemiklerim hassas. Hala kemoterapilerden vücuduma miras kalan yan etkilerim var ama inanıyorum onlar da geçecek inşallah ve önümde beni bekleyen testlerim var, herşeyin hayırlısı, benim gönlüm hep ferah her şarta hazırlıklı teslim olduğumdan ötürü...

Peteğin Keyif Dükkanı:

Kitap yazma projenin yolda olduğunu biliyorum, onun hazırlıklarını yapıyorsun. O heyecanı anlatmayı kendi sayfana bırakıp detaya girmek istemiyorum. Ancak; neler yazacaksın kitabında kısaca bahseder misin? Ne zaman okuyabileceğiz? Şimdiden eline, kalemine sağlık. Başarılı olacağına kesinlikle inanıyorum.

Benonunblogu:

Öncelikle çok teşekkür ederim. Benokızın kitap hayali aslında uzun yıllar öncesine dayanıyor, ama misafirimi ağırlamaya başladıktan sonra bu ağırlamayı da bir kitaba kaydetmeliyim diye düşündüm, bu yönde çok da talep aldım, evet, belki tedavi sürecimi instagramımda paylaştım ama onlar ne olursa olsun biraz kısıtlıydı, kitapta daha özgür ve geniş bir alanım olacak ve daha çok kalbe ulaşabileceğim inşallah.

Şunu da belirtmeliyim kitabım sadece hastalık üzerinden ilerlemiyor, benokızın yaşamından kesitler, hayata dair tespitler, gözlemler var. Hayatta hepimizin imtihanları var, sadece geliş ve yaşayış formlarımız farklı, amacım çok fazla kalbe dokunabilmek, inşallah başarabilirim. Halim ve vaktim oldukça yazıyorum, anlatıyorum. Pek yakında o çok sevdiğim kitapçı raflarında bir benokızın kitabını görmeyi, evlere, kalplere misafir olmayı ben de o kadar istiyorum ki!

                         

Peteğin Keyif Dükkanı:

Ve son olarak; herkes seni görmek istiyor. Benokız artık görünür olacak mı?

Benonunblogu:

Ben kalben görünmek istiyorum, kalben tanınmak istiyorum. Sıradan bir Benokızım, ünlü biri de değilim, öyle olmak gibi bir çabam da olmadı hiç, yüzümle iş yapan biri de değilim. Evet, belki evimi açtım binlerce insana, her gün sofralarıma, kahvelerime ortak oluyorlar, kalbimden geçen kaleme aldıklarımı okuyorlar, yüzüm görünmüş görünmemiş çok da önemi yok diye düşünüyorum. Herkes nasıl bir Benokız hayal ediyorsa öyle olayım zihinlerde. Bir insan yüzüyle değil, kalbiyle tanınır diye düşünüyorum, yüzler yanıltır belki ama kalpler yanıltmaz. Ben yüzünü görmediğim onbinlerce insta-arkadaşımdan öyle güzel enerjiler aldım ve almaya devam ediyorum ki sanal bir dünya belki ama bu mecra güzel ve seviyeli kullanıldığında hem keyif veriyor hem de güzel kalpler tanımamıza vesile oluyor, bana sanal ama bir okadar da gerçek olan instagram aleminin kazandırdığı güzel kalplerdensin, seni instagrama dahil olduğum günlerden bu yana sevgi, ilgi ve takdirle takip ediyorum, bazen bir arkadaş, bazen de bir öğretmensin benim için. İnstagramda izlediğim, sıcaklığını telefonun ucundan hep hissettiğimsin, iyi ki seni tanımışım Petek ablacığım, girişte yazdığın beni çok duygulandıran o satırların ve sonra sorduğun, cevaplamaktan keyif aldığım soruların için çok teşekkür ederim, kahvemi yudumlayarak yaptığım çok keyifli bir sohbetti. Umarım okuyan arkadaşlarım da bize keyifle ortak olmuştur... #Sevgilerbenodan


Peteğin Keyif Dükkanı:

Bu yazılı sohbeti kabul ettiğin, kendini bize anlattığın, duygularını paylaştığın için gönüllü bir lösev üyesi olarak teşekkür ederim sana Beno.

Bir öğretmen olarak da şunu söyleyebilirim. ''SEN YAŞAMAK DENİLEN SINAVDA ÇOK İYİ BİR ÖĞRENCİSİN VE BÜTÜN SINAVLARINI BAŞARIYLA GEÇECEKSİN, İLAHİ GÜCÜN İZNİYLE, AİLENİN DESTEĞİ VE SEVDALİNKALARININ DUALARI İLE YOLUN AÇIK OLSUN''

Sana, tüm şifa bekleyenlere, herkese sağlık ve yaşam enerjisi diliyorum.

Benim için söylediklerin senin takdirindir. Bu takdiri kazandıysam ne mutlu bana! 

Seni instagram alemine davet ederek seninle tanışmamıza vesile olan sevgili Selo'ya da selamlar buradan...

Keyif Dolu Günleriniz Olsun


Petek Uluğ
Etiketler: , , , , ,

51 yorum:

 1. okurken gözyaşlarım indi aşağıı... sen nasıl bişeysin benoo :) allah yar ve yardımcın olsun.iyi olacaksın biliyorum sen çok güçlü bi beno kızsın :) sakın üzülme seni seviyoruz benooo <3 <3 (petek ablacım beno kızdan bize birsürü haber getirdin :D mükemmel bi röportaj olmuş emeğin için coook tesekkürleeer) seviyoruz petek ve benokız <3 <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Hilal, hepimizin adına sordum, yüreğimiz onunla biliyorum. Sevgiler...

   Sil
 2. Kitabı'nı okumak çok isterim umarım geçmiş olmuştur o yorucu süreç sevgiler benoooo🎈🎈takipçin ozlmcee 🙋

  YanıtlaSil
 3. Ellerinize, ağzınıza sağlık :) çok güzel, okurken çok keyifle ve merakla okudum ve duygulandım :'( benonun hayranıyım.. Rabbim şifa versin.. sevgiyle kalın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepimiz Onu sevgiyle takip ediyoruz, evet; ben de heyecanla yazdım, siz de sevgiyle kalın.

   Sil
 4. Beno kizi cook seviyorum. Allah guzel gonlune gore hayatin en guzel anlarini yasaysin ona Insaallah. Amin!
  Size de cok tesekkur ederim bu guzel yazi icin:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız,hepimiz çok seviyoruz Onu ve duamızdan hiç eksik etmiyoruz, teşekkür ederim, sevgiler.

   Sil
 5. Gözümde yaş, yüzümde gülücük , kalbimden dua ederek okudum. . Benokız sen çok güzelsin! Vesile oldugunuz için teşekkürler sevgili Petek Uluğ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben size teşekkür ederim, dualarımızda ve inşallah çok iyi olacak, sevgiler.

   Sil
 6. Gözümde yaş, yüzümde gülücük , kalbimden dua ederek okudum. . Benokız sen çok güzelsin! Vesile oldugunuz için teşekkürler sevgili Petek Uluğ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de size teşekkür ederim, ortak duygularımızdı, sevgiler

   Sil
 7. Harika bir yazi harika cevaplar... Harika bir bulusma hem yazara hem okura. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, hepimiz Beno ile biraraya geldik bu akşam, sevgiler

   Sil
 8. Ne güzel bi yazı ne güzel bir sohbet olmuş..zaten taa yüreklerimizde hissettiğimiz benokızı buradan biraz daha detaylı okumak çok keyifli bi o kadar da hüzünlüydü..RAbbim sevdiği kullara verirmiş derdi eminim ki benokız da o kullardan biridir..cok sevgilerimi gönderiyorum..duayla..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hep dualarımızda, güzel günlerini göreceğiz inşallah, çok teşekkür ederim, sevgiler.

   Sil
 9. Benokızı takip ettiğim günden beri şükrü öğrendim. Biz onu kalbi ile tanıdık ve çok sevdik gerçekten. Dualarımızda ona yer verip, şifa istedik. Bu yazıyı çok büyük bir keyifle ve zaman zaman akan gözyaşlarımla okudum. Çok teşekkür ederiz Petek abla..

  YanıtlaSil
 10. Benokiz her paylasim yaptigimda heyecanlanip ses cikmadiginda uzuluyordum gercekten onun metabeti beni sok etmisti. Tanimadan yuzunu dahi bilmeden sevmek birini yakin hissetmek kendine mumkunmus iyiki varsin beno tesekkurler petek hanim icimizde kalanlari siz sormussunuz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biliyorum, benim de içimdeydi, onu sıkamadan, yormadan sormak istedim, teşekkür ederim size ben de.

   Sil
 11. Öyle anlar vardır ki çok şey anlatmak isterken hiç bir şey söyleyemezsiniz ,duygularınızı anlatacak kelimeleri bir araya getiremezsiniz ,sonra şaşırırsınız kendinize ki nasıl oluyorda duygularımı ifade edemiyorum diye !!!! İşte ben şimdi o anı yaşıyorum kısacası çoookk çookk etkilendim
  Sizi bugün keşfettim sayfalarınızda kısa bir gezinti yaptım kabul ederseniz takipçilerinizden biride ben olmak istiyorum ,dostça ve sevgiyle kalın ,kaleminiz ve kelimeleriniz hiç tükenmesin(😜bendeki gibi)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem de çok güzel anlatmışssınız, çok samimi. Ben de size teşekkür ederim, sevgiler

   Sil
 12. Hiç tanışmadan sevdiğim iki güzel insandan biri sormuş,biri anlatmış,bize de kâh dua ederek,kâh gülümseyerek okumak düşmüş.. İyi ki böyle bir sohbet yapmışsınız Petek hocam ve iyi ki Benokız kitap yazmaya karar vermiş, heyecanla bekliyoruz kitabını.. Dualarımız her zaman o güzel yürekli Benokız ile zaten,hepinize sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ceren'im beni hiçbir yerde yalnız bırakmazsın sen de sağol. Beno da çok iyi olacak, sevgiler...

   Sil
 13. Harika olmuş. Ben o kızımı Sarıoğlan ile düğünlerinden beri izliyorum. Misafire inanamadım, konduramadım. İnancı, tevekkülü, sevdası, aklı, yüreği ile Benocan bana hep rehber oldu. Annesi ysşındayım ama ondan çok şey öğreniyorum. Benim kafamdaki Beni'nun yüzü yok, yüreği var o yetiyor. Yüz kırışır yürek sevdasına yakışır. Çok teşekkür ederim bu söyleşi için. İkinizin de kocaman kocaman kucaklıyorum. İkinizin de dualarımdasınız ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dualarda olmak ne güzel, teşekkürler. Beno da iyi olacal, güzel günler görecek, inşallah, sevgiler

   Sil
 14. çok çok güzel bir yazı olmuş benoyu çok seviyorum intagramı açar açmaz benoya bakıyorum ne yazmıs ne paylaşmış diye. aylardır yazmamasına rağmen bloguna haftada bir bakıp okudugum seyleri tekrar tekrar okuyorum. görmeden bilmeden tanımadan sevmek. çokta güzel kaleme almışsınız petek hanım sevgilerle

  YanıtlaSil
 15. Harika bir sohbet olmuş Petek hocam Beno'yu sizin sayenizde tanıdım.Beno'nun genç yaşına rağmen metaneti,sabrı,pozitif bakışı beni çok etkiledi dualarım onunla sizin de kaleminize ve yüreğinize sağlık sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şenay Hanım, sağolun.Hepimiz hayran kaldık evet! İnşallah herşey yoluna girecek, Allah'ın izniyle...

   Sil
 16. Tebrikler çok keyifli bir sohbet olmuş. Beno'ya da kucak dolusu sevgiler..
  umarım Beno ve tüm hastalar en kısa süre de sağlıklarına kavuşurlar. Rabbim kimseyi zorda bırakmasın.. sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, benden de sevgiler, Beno da sevgiyle kalacak...Amin...

   Sil
 17. Sizler gibi iyi insanlar olduğunu bilmek çok güzel Teşekkürler güzel yüreğini güzel kalemini için. ..

  YanıtlaSil
 18. Petek Hanım size bu güzel yazı için çok teşekkür ederiz :) Beno 'nun sevgi dolu yüreğine hayata bakışana hayranım :) Çok güzel günler göreceğinede kalpten inanıyorum.Rabbim yardımcısı olsun bu zorlu yolda ;)

  Duygu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, Amin hep istediği gibi olsun herşey, sevgiler

   Sil
 19. Her ikinizin de yüreğine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sezer Hanım, siz de sağolun, keyfiniz bol osun. Benokız da iyilikler yaşasın...

   Sil
 20. Ah Benokız yine dokundun taa içimize 💕 Senin her zaman yanindayız, dualarımız seninle. Allah her herkeze senin sabrından, o güzel kalbinden versin. Allahım senin gibileri çıkarsın karşımıza. Yüzündeki gülcülüklerin hiç inmemesi dileğiyle ❤❤❤

  YanıtlaSil
 21. Çook güzel olmuş,kaleminuze,yüreğinize sağlık,kocaman sevgileer,acil şifalar benokız💞💞💞

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, Benokıza ve şifa bekleyen herkese acil şifalar..

   Sil
 22. Ne kadar naif bir sohbet olmuş. Gözlerim ve kalbim doldu okurken.. Size ve Beno'ya hayranlığım bir kat daha arttı.. İnsanız isyanımız oluyor ya bazen, Beno'yu tanıdıkça inanın bazen kendimden, sıkıntılarımı ağırlama biçimimden utanır oldum. Aynen ben de onun paylaşımlarını okuyarak Allah'a daha çok inananlardanım.. Gece yattığımda aileme, sevdiklerime dua ederim hep. Bu dualarımda Beno da var artık. Allah onu Sarıoğlanına, ailesine, cicili bicili evine, hayallerine bağışlasın. Adı üstünde misafir.. Geldi ve gidecek.. Belki de çoktan gitti bile.. Yüce Rabbim şifa bekleyen herkese şifasını verir. Yeter ki inanmaktan vazgeçmeyelim. Size ve Beno'ya sevgilerimi ve dualarımı gönderiyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Ben de hissederek yazdım sevgiyle. Herkesin dualarında Beno, evet. ve şifa ihtiyacı olan herkese Allah yardımcı olsun.Sevgiler

   Sil
 23. Kalbi güzel benom seni nasıl sevdim anlatamam. Hayatında hep çiçekler açsın inşaAllah . Petek hanım sizinde yüreğinize sağlık sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ben de. Sevgi ve sağlık ile kalın siz de...

   Sil
 24. beno sabrıyla, metaneti ile hepimize örnek oldu resmen her duamda aylardır kendisi de var.tanımadan bir insanı bukadar benimsemek ne güzel bir duygu.Tez vakitte atlatacak inşallah.Sizinde kaleminize sağlık çok güzel ifade etmişsiniz. sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen katılıyorum size, herşey güzel olacak inşallah, teşekkür ederim, sevgiler...

   Sil
 25. En çok etkilendiğim ifade kahve meselesi olmuştur. Sabahları beno icemiyor diye kahve icmwdigim ya da içerken suçluluk hissettiğim zamanlarım oldu.simdi çok şükür diyorum merakla bekliyorum. Daha da iyi olsun diye ..söyleşi için emeğinize sağlık. .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah herşey güzel olacaktır...Teşekkürler, sevgiler...

   Sil
 26. Tanımadan sevilirmi hiç? Evet sevilir benokız aylardir takip ediyorum.Nasıl bir inanış nasıl bir teslimiyet kalbi güzel kendi güzel temiz tertemiz imanla dolu o güzel yüreğin hatrına ALLAHİM sizi hiç bırakmayacaktır.. Bu günleri atlatacaksın inşaALLAH sarı oğlanla mutlu daha mutlu musmutlu yılların olsun...Bu arada harika bur söyleşi sizinde emeginize yüreğinize sağlık...

  YanıtlaSil

Eger yorum yapamıyorsanız, aşağıda "Yorumlama Biçimi" nin yanındaki küçük ok a tıklayarak anonime gelin.Yorumunuzu tekrar gönderin.