22 Aralık 2014 Pazartesi


Her bitişin yeni bir başlangıç olduğuna inanırım ben. Her senenin sonunda içimi kaplayan heyecan da belki bu nedenledir. Giden neler götürür veya gelen neler getirecektir onun hesabını da yapmam hiç! Ama bilirim ki gelen yeni bir sene ise rengarenk, ışıl ışıl, pırıl pırıl gelir. Hem de kucak dolusu süsleri ile gelir. Kırmızı ile gelir, canlanır sanki kış uykusunda uyuyan ruhlar. Sokaklar, vitrinler neşelenir. Benim evimin içi de renklenir, daha bir kırmızı olur, daha bir ışıldar.Aralık ayını diğer aylardan ayrı tutmam ve sempatik bulmam sadece yılbaşı döneminin süsünden, püsünden midir, verdiği enerjiden midir bilmiyorum ama kesin olan bir şey varsa o da kişisel tarihimde önemli insanların doğum dönemleridir bu ay.

Hatta sevgili blogum bile bu ayın verdiği keyif ile yılın son haftasında yeni yılın heyecanı ile doğmuştur.

                                              
Benim için Yılbaşı süslemelerinin anlamı yeniye ''Hoşgeldin'' mesajıdır. Yani yenilenmek, keyiflenmek ve süslenmektir. Dekorasyona ilgi duyan biri iseniz yılın en güzel dönemine girmek üzeresiniz demektir... Ne keyiflidir evinizi, varsa ağacınızı süslemek. Sonra da karşına geçip ışıltıları, pırıltıları seyretmek ve beklemek...
Ticari telaşa kapılmadan sadece sevdiklerinizi mutlu etmek ve kendinize keyif vermek için alınan hediyeler de bu dönemin tatlı ve renkli sürprizleridir...


Her sene yeni bir konsept belirleyebilir ve değişiklik yaratabilirsiniz. Dekoratif seçeneklerin en bol olduğu kutlama ve süsleme dönemidir yılbaşı. Hatta bana kalırsa her türlü abartıyı bile kaldırır, hoş gösterir. Örneğin; doresi var, lamesi var, renk cümbüşü var, paket paket süsleri var, çıngırakları, kartopları, kozalakları, şans çorapları var yani var da var...Umutları, ümitleri, bekleyişleri taşıyan koca göbekli Noel Babaları da var tabii... Yeni yıl yazıları ile tekrar buluşmak üzere.

Keyif Dolu Günleriniz Olsun...

Petek Uluğ

Kaynak: Pinterest

Etiketler: , ,

0 yorum:

Yorum Gönderme

Eger yorum yapamıyorsanız, aşağıda "Yorumlama Biçimi" nin yanındaki küçük ok a tıklayarak anonime gelin.Yorumunuzu tekrar gönderin.