21 Kasım 2013 Perşembe


Her bitişin yeni bir başlangıç olduğuna inanırım ben. Her senenin sonunda içimi kaplayan heyecan da belki bu nedenledir. Giden neler götürür veya gelen neler getirecektir onun hesabını da yapmam hiç! Ama bilirim ki gelen yeni bir sene ise rengarenk, ışıl ışıl, pırıl pırıl gelir. Hem de kucak dolusu süsleri ile gelir. Kırmızı ile gelir, canlanır sanki kış uykusunda uyuyan ruhlar. Sokaklar, vitrinler neşelenir. Benim evimin içi de renklenir, daha bir kırmızı olur, daha bir ışıldar.Aralık ayını diğer aylardan ayrı tutmam ve sempatik bulmam sadece yılbaşı döneminin süsünden, püsünden midir, verdiği enerjiden midir bilmiyorum ama kesin olan bir şey varsa o da kişisel tarihimde önemli insanların doğum dönemleridir bu ay.

Hatta sevgili blogum bile bu ayın verdiği keyif ile yılın son haftasında yeni yılın heyecanı ile doğmuştur.

                                              
Benim için Yılbaşı süslemelerinin anlamı yeniye ''Hoşgeldin'' mesajıdır. Yani yenilenmek, keyiflenmek ve süslenmektir. Dekorasyona ilgi duyan biri iseniz yılın en güzel dönemine girmek üzeresiniz demektir... Ne keyiflidir evinizi, varsa ağacınızı süslemek. Sonra da karşına geçip ışıltıları, pırıltıları seyretmek ve beklemek...

Ticari telaşa kapılmadan sadece sevdiklerinizi mutlu etmek ve kendinize keyif vermek için alınan hediyeler de bu dönemin tatlı ve renkli sürprizleridir...


Her sene yeni bir konsept belirleyebilir ve değişiklik yaratabilirsiniz. Dekoratif seçeneklerin en bol olduğu kutlama ve süsleme dönemidir yılbaşı. Hatta bana kalırsa her türlü abartıyı bile kaldırır, hoş gösterir. Örneğin; doresi var, lamesi var, renk cümbüşü var, paket paket süsleri var, çıngırakları, kartopları, kozalakları, şans çorapları var yani var da var...Umutları, ümitleri, bekleyişleri taşıyan koca göbekli Noel Babaları da var tabii... Yeni yıl yazıları ile tekrar buluşmak üzere.

Keyif Dolu Günleriniz Olsun...

Petek Uluğ
Etiketler: , , ,

10 yorum:

 1. İnsanı heyecan basıyorr..!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İşte en keyifli ay Bahçe Perim. Bu heyecan bile güzel..Teşekkürler.

   Sil
 2. İçim açıldı Petek teşekkürler..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ziyaretiniz için. Ben de sizin cicilerinizİ merak ediyorum...

   Sil
 3. Çok güzel bir yazı olmuş birden yılbaşı heyecanı sardı beni :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İşte o heyecan gelir gelmez hemen paylaştım ben de sizlerle. Yeni yıl böyle bir şey, ilişkilere bile bir enerji, keyif verir.:) :)

   Sil
 4. Petekcim Aralık ayı bir bitiş ve aynı zamanda başlangıç noktası benim içinde. Eskiyen herşeyi sevgiyle gönderdiğim ve yeniliklere umutla ve heyecanla kucak açtığım ay. Ne hoş bir tesadüftir ki ben de geçen sene Aralık ayında açmıştım bu bloğu. Artık bu ayın önemi daha da fazla, sayesinde senin gibi daha bir çok blog arkadaşım gibi değerli insnları hayatıma katmama vesile olmuştur.
  Michael'ın yeri bambaşka elbet :)) güzel bir doğum günü partisini hak ediyor ;)
  sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yeni yıla da aynı manada baktığımızı biliyordum. HEM BİTİŞ HEM DE BAŞLANGIÇ NOKTALARININ KESİŞTİĞİ GÜN dediğin gibi! onun için heyecan duyuyoruz...Blog olayımız ise tamamen ortak enerjileri çeken ve buluşturan bir ortammış, hem de milyonlar arasından, onu keşfettim. Yani sadece yazmak ve paylaşmak olamaz o kadar basit hiç değil ! Aldığımız keyif de kazancı...Bak seninle Aralık ayında, aynı anda çıkmışız yola. Teşekkürler, sevdiklerinin orada olduğunu bilmek bile yetiyor bazen...Sanal olamaz bu !!

   Sil
  2. sanal gibi görünen gerçekler bence. umarım 2014 bu gerçekleri hayata geçirmek için fırsatlar yaratır bize!!
   keyifli yıl sonları diliyorum canım...

   Sil
  3. Ne güzel bir dilek. Ben de tuttum aynı dileği, yolladım 2014'e...

   Sil

Eger yorum yapamıyorsanız, aşağıda "Yorumlama Biçimi" nin yanındaki küçük ok a tıklayarak anonime gelin.Yorumunuzu tekrar gönderin.