5 Şubat 2014 Çarşamba

Kış günü beyaz giymek yazdan rol çalmaya benzer çünkü yazın esas rengidir o. Ancak son yıllarda moda trendlerinde beyaz renk kış aylarının da  özel ve ayrıcalıklı renkleri arasına girdi. Belki de gri geçen kış günlerini aydınlattığı içindir.

Bana göre de beyaz giyim stili kişiyi kış güneşinde açan bahar çiçekleri gibi gösterir. Özellikle ruhunuzun karardığı kış günlerinde beyazlara bürünmek sizi ferahlatır. Aman kir olur, çamur olur diye de düşünmeyin hiç! Değmez mi karlar kraliçesi gibi dolaşmaya sokaklarda ?
Beyaz giymek cesaret ister diye düşünebilirsin ancak bu konuda cesur olmaya gerek yok keyfiniz nasıl istiyorsa, nasıl görünmek istiyorsanız öyle olun yeter !
Yaz ya da kış fark etmez beyaz giydiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken makyajınız ve kullandığınız aksesuarlardır.

Makyajınız çok açık tonlarda olmamalı, beyazın yansıttığı ışığı dengelemelidir. Hafif pembe ya da şeftali tonlu rujlara eşlik eden gri dumanlı göz makyajı etkileyici olur. Kırmızı rujun yaratacağı çarpıcı etkiyi ise söylemeye gerek yok, sanırım!

Böyle şık ve sevimli beyaz bir şemsiye de yağmura ne yakışır...

Beyazın siyah ile uyumu ise tartışmasız klasikler arasındadır.

Giyim konusunda risk almayı sevmiyorsanız bu ikili vazgeçilmezdir bu arada asil bir görünümü de garantilemiş olursunuz.Keyif Dolu Beyaz Aydınlık Günleriniz olsun...


Petek UluğKaynak:Pinterest

Etiketler: , , , , ,